Sklepy říčanských domů: Dům čp. 59
Třetí díl nás zavede do domu čp. 59 na Masarykově náměstí. Dnes je v něm mimo jiné vegetariánská restaurace.
O čem přemýšlíme,
na čem pracujeme,
co chceme sdílet
Třetí díl nás zavede do domu čp. 59 na Masarykově náměstí. Dnes je v něm mimo jiné vegetariánská restaurace.
Odpočiňte si na chvilku od jarního úklidu a naberte u nás inspiraci na „trochu jiné“ velikonoční tvoření. Zkusili jste již někdy vyrobit drátované vajíčko zdobené korálky? Nebo si uplstit kuřátko, které může vyhlížet jaro z misky s osením?
Je to možná překvapivé, ale nálezy historické munice jsou v českých muzeích běžné. Ve většině případů se do sbírkového fondu různé výbušniny a kusy munice dostaly bezprostředně po skončení první nebo druhé světové války.
Staňte se členem Klubu přátel muzea. Čeká vás potkávání s podobně naladěnými lidmi, volné vstupy na výstavy i venkovní akce, slevy na muzejní publikace či speciální klubový program.
Staré a rozbité dlaždice nám skvěle poslouží k výrobě mozaikového pítka, které v horkých dnech ocení ptáci, včely a další užitečný hmyz.
Ořezané větve se většinou pálí, nebo odvážejí do sběrného dvora do bioodpadu. Ale je tu ještě jedna zajímavá možnost – vyrobit biouhel. Když ho následně zapracujeme do půdy na zahradě, pomůžeme tím jednak zlepšit její schopnost zadržovat vodu i živiny, jednak alespoň trochu snížíme naši uhlíkovou stopu.
Máme tu prosinec. Je čas vymést krmítka a přichystat ptákům dobroty. V říčanských zahradách a kolem domů se každoročně objevují stovky krmítek. Ale mnoho z nich ptákům nepomůže, dokonce je zabije. Jak to?
Záhada „pravěkých“ nádob Muzejní depozitáře jsou tajuplná místa, která skrývají předměty s roztodivnými osudy, a práce muzejního historika v nich nikdy nekončí. Často naopak přináší nová fascinující odhalení
Tvořivá hra ve školní družině Volnost, hra, tvořivost a spolupráce ve školní družině. Metodika tvořivé hry z Muzea Říčany přináší inspiraci pro rozvoj tvořivosti dětí ve školních družinách. V tvořivé