Zlatohlávci
Zlatohlávci jsou mezi brouky vyhlášení krasavci. Díky své velikosti a atraktivnímu vzhledu bývají nepřehlédnutelní.
O čem přemýšlíme,
na čem pracujeme,
co chceme sdílet
Zlatohlávci jsou mezi brouky vyhlášení krasavci. Díky své velikosti a atraktivnímu vzhledu bývají nepřehlédnutelní.
Kosatec sibiřský snad ani nejde na vlhkých loukách přehlédnout. Pozornost upoutá vysokým vzrůstem a nádhernými, modře zbarvenými květy. Bohužel větším uměním je ho vůbec zahlédnout. Od poloviny 20. století z naší přírody výrazně mizí.
Uzavírá se školní rok, myslíme na učitele a žáky, a proto tentokrát upozorníme na jeden vzácný tisk z muzejní knihovny vážící se k světoznámému pedagogovi Janu Amosi Komenskému.
Narodil se 15. února 1879 do rodiny oblíbeného říčanského řezníka Josefa Chmela, prvního náčelníka zdejšího Sokola, a jeho druhé manželky Františky Petrážové.
Reportáže ze života mateřských škol Proč se mají děti na jaře umazat od bláta a co všechno vymyslí, když ve školce vymýšlet mohou? V rámci
Zajímavá sbírková fotografie má cosi společného s aktuální situací. Fotografie byla pořízena 20. února 1915 na říčanském nádraží a zachycuje skupinu zaměstnanců Rakouských státních drah. Ti byli evakuováni z Východní Haliče před postupující ruskou armádou.
Jihočeská větev pánů z Říčan je doložena již od roku 1342, kdy se objevuje držitel tvrze Cehnice Rudolf z Říčan, snad příslušník průhonické větve rodu. Podle uvedeného sídla se jeho potomkům říká Cehnicové z Říčan.
Každé jaro se do záchranných stanic dostávají desítky savčích mláďat. Lidé je přinesou v dobrém úmyslu, ale zbytečně. K nejčastěji přinášeným mláďatům patří zajíčata a srnčata.