10
Čvn
-
31
Říj

Datum a čas

10-06-2020
- 31-10-2020
 

Místo

Muzeum
 
 
Počet zobrazení: 1166

Výstava uzavřena od ponělí 12. 10. 2020

Na základě vládních nařízení.

Jak se změnila krajina Říčanska od doby, kdy byli naši nejstarší sousedé dětmi? Jak se lidé starali o své okolí? A jak do toho zasáhl komunismus a kolektivizace? Proč jsou dnes vzácností rozkvetlé louky s motýly nebo rybníky, kde se dá koupat?

Uvidíte jedinečná videa z lesních tůní s čolky a rozkvetlých luk s orchidejemi a motýly, natočená zblízka i z dronu, která doprovází mluveným slovem Vladimír Kořen. Krajinu budete moci pocítit, ohmatat i ochutnat. Projdete se hejnem motýlů, podíváte se na jejich křídla pod mikroskopem. Na muzejní zahradě si děti vyzkoušejí dávno zapomenuté hry. Vyrobíte si hmyzí domek, ptačí samoobsluhu nebo semínkové bomby. Čeká vás dobrodružné pátrání ve starých mapách, muzejních sbírkách a v herbářích. Budete moci navrhovat, kudy by měly vést polní cesty a jak by se měly nebo neměly Říčany rozrůstat. Získáte spoustu neotřelých tipů na výlety do okolí i nápadů, jak může každý z nás přispět k pozitivním změnám v říčanské krajině.

Otevírací doba a vstupné

Podívejte se na některé materiály z výstavy ONLINE:

Audio: Dalibor Andre – Tisíce motýlů (mp3) – Vzpomínka říčanského rodáka Dalibora Andrého na rozmanitost druhů motýlů na Říčansku v padesátých letech 20. století.

Pocitová mapa – oblíbená místa dětí dnes a před 70 lety

Vývoj krajiny – porovnejte na mapě Říčany v 50. letech a dnes

Fotografie z výstavy