prostor pro moderní vzdělávání

Originální učební pomůcky

To by se mi do školky hodilo!
ÚvodPro učiteleOriginální učební pomůcky

Abychom vám usnadnili zavádění nových metod nebo jednotlivých aktivit do výuky, připravili jsme spoustu praktických pomůcek určených pro školy a školky. Pomůcky si můžete koupit na našem e-shopu nebo zdarma stáhnout (elektronické materiály).

ucitelka-hlava---w212px

„Mně se ty nové metody líbí, ale kde mám shánět všechny ty pomůcky a nářadí?“

Vytvořili a vyzkoušeli jsme s dětmi řadu výukových materiálů a pomůcek. Fungují!

Prezentace, pracovní listy, mapy, fotografie, audionahrávky a další typy materiálů si zdarma stáhněte v elektronické Regionální učebnici Říčansko. Využijete je ve výuce prvouky, přírodopisu, dějepisu, výtvarné a občanské výchovy. Vyzkoušejte například Hodnocení skupinové práce. Mmateriál můžete upravovat podle svých potřeb, je ve formátu .doc.

Navštivte profil Muzeum Říčany na YouTube a využijte ve výuce některé z videí, třeba animaci, která představuje podobu říčanského hradu ve středověku. Kromě videí určených pro žáky tu najdete také metodická videa pro pedagogy.

Učte se s námi v přírodě, ve městě i kolem vaší školy. Během programů pracujeme s reálnými předměty i místními zajímavostmi. Využíváme badatelsky orientovanou výuku, zážitkovou pedagogiku, učení v souvislostech i místně ukotvené učení. Vyzkoušejte připravené lekce s doprovodnými materiály pro další práci v hodinách nebo workshop pro pedagogy Učíme pro reálný život.

Kupte si některou z jednoduše využitelných pomůcek

MŠ, ZŠ 1. i 2. stupeň

Vděčná, praktická a levná pomůcka pro děti každého věku. Kelímkovou lupu lze otevřít, uložit do ní zkoumaný objekt a pozorovat ho s 2násobným nebo 4násobným zvětšením. Pro větší nebo menší zvětšení slouží odklápěcí přídavná čočka. Ve víčku jsou ventilační otvory, aby uvnitř mohla pozorovaná zvířata dýchat.

Pojďte si hrát s přírodninami, které jsou všude kolem nás! Lesogramy jsou naším vynálezem – autorská sada návodů různé obtížnosti, podle kterých děti skládají obrazce z klacíků, šišek, kamínků, šnečích ulit… Učí se tak „číst“ návody a vytvářet své vlastní.

ZŠ 1. i 2. stupeň

Představte žákům život člověka v pravěku v době kamenné. Nechte žáky řezat, vrtat nebo krájet replikami pazourkových nástrojů. Vhodné materiály k práci jsou například kůže nebo dřevo.

V ruce 2023 připravujeme novou autorskou pomůcku, praktický foto atlas planktonu, který využijete s žáky při mikroskopování na základní i střední škole. Můžete si ho předběžně rezervovat již teď. V případě zájmu nám napište na edita.jezkova@muzeum.ricany.cz.