Registrations have closed
Od magie a nadpřirozena ke konspiračním teoriím
Kvě

Datum a čas

18-05-2023 - 18:00
- 20:00

Počet zobrazení: 127

Od svatých obrázků k hoaxům a konspiračním teoriím.

Magie a nadpřirozeno představují celosvětově rozšířený fenomén známý ze všech historických období i světadílů.  V mnohých, často překvapivě skrytých, podobách existuje i v současnosti. Zveme vás na jedinečnou přednášku etnologa a folkloristy doc. Petra Janečka (Filozofická fakulta Univerzity Karlovy), autora série sbírek současných pověstí a fám Černá sanitka, které se dočkaly televizního, rozhlasového a divadelního zpracování. Na této akci, která doplňuje výstavu svatých obrázků a náboženských relikvií ze sbírek Muzea Říčany, se seznámíte se základními principy magického myšlení, které se utvářelo v představách našich předků a které se v našich hlavách utváří i dnes.

Přednáška se uskuteční v budově Muzea Říčany v Rýdlově ulici. Sledovat ji ale můžete i online na muzejním Facebooku či YouTube. Těšíme se na vás!

Vstupné: 90/60 (dospělí/důchodci či studenti). Místa je možné si zarezervovat také předem – zakoupením vstupenek na našem e-shopu.

Akci finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR.

Event Tags