ÚvodPro školyWorkshopy a podpora učitelůWorkshop Jak učit badatelsky o přírodě

Jak učit badatelsky o přírodě

Workshop představuje využití metody badatelsky orientovaného vyučování. Metoda je postavena na aktivním získávání informací dětmi, zahrnuje fáze kladení otázek, formulace hypotézy, pozorování, pokus a vyhodnocení. Součástí programu je i praktická ukázka badatelsky orientované výuky v přírodě a vlastní návrh účastníků. Představíme zdroje hotových lekcí, materiály a pomůcky do výuky, vybrané pomůcky bude možné si přímo na workshopu koupit.

Délka: 8 vyučovacích hodin (lze rozdělit na 4 a 4)

Určeno pro: učitele 1. a 2. stupně ZŠ, MŠ, speciálních škol a vychovatele

Akreditace DVPP

Přijedeme k vám:

Cena: 10 000 Kč + doprava, 10 až 20 účastníků

Termín po domluvě

Kontakt: adela.venerova@muzeum.ricany.cz

Pro jednotlivce:

Workshop můžete absolvovat také během jarní nebo letní školy.

Říkají o kurzu:

„Čeští učitelé potřebují neustále ujišťovat. Panuje tu velká vnitřní nejistota o kvalitě naší práce. Můžete se opřít o mentorky z muzea, které vám řeknou, co při badatelské výuce děláte opravdu dobře.“ Václav Šneberger (mentor, Společnost pro kvalitu školy)

„Myslím si, že teď učit venku opravdu umím. Díky Editě jsem dosáhla v BOV velkého pokroku, jde mi to snadno a dělá mi to velkou radost. Umím učit i venku a umím to předat dál.“ D. B. (učitelka z Říčan)