ÚvodPro školyWorkshopy a podpora učitelůLetní škola pro muzejní pedagogy

Letní škola pro muzejní pedagogy

15. 7. 2024

Muzeum Říčany

hrdina+lupa

Jak připravovat funkční výukové programy ke stálé expozici, výstavám i do terénu

• Projdeme společně celý postup přípravy a rovnou si ho vyzkoušíte aplikovat na svůj konkrétní program.
  • Představíme volně dostupné výukové materiály a lekce z Regionální učebnice Říčansko a jak je lze adaptovat pro své potřeby.
  • Využijeme prostor pro vzájemné sdílení zkušeností.

8:30—9:00

Prezence

9:00—14:00

Jak postupovat při přípravě programu:

• stanovování cílů
  • rozlišování cílů × témat × aktivit
  • struktura programu (model E—U—R, evokace — uvědomění — reflexe)
  • volba metod vzhledem k cílům a věkové skupině (např. místně zakotvené učení, badatelství, tvořivá hra)
  • příklady evokace a reflexe

14:30—16:00

Prohlídka výstavy Okna do přírody s prezentací aktivizačních metod, diskuse k zapojení edukátorů do tvorby výstav

Lektoři

Jakub Halaš
– ředitel Muzea Říčany, věnuje se zejména edukaci o neživé přírodě a environmentálnímu vzdělávání

Edita Ježková
– koordinátorka vzdělávacích aktivit muzea, má zkušenosti s přípravou a lektorováním programů přírodovědných, historických a řemeslných

Cena 1000 Kč

Cena zahrnuje drobné občerstvení.

hrdina-01

Na workshop od úterý navazují Letní škola pro pedagogy ZŠLetní škola pro pedagogy MŠ, na které se můžete také přihlásit.

Vyzkoušíte si tu aktivity, které využíváme v našich programech pro školy. Letní škola pro MŠ se věnuje metodě tvořivé hry, letní škola pro ZŠ metodám výuky o přírodě.

Přenocovat je možné na Říčanské hájovně ve vlastním spacáku (nocleh zdarma).

Edita Ježková
edita.jezkova@muzeum.ricany.cz