ÚvodPro školyWorkshopy a podpora učitelůWorkshop Jak učit o neživé přírodě

Jak učit o neživé přírodě

Akreditace DVPP pro: učitele 1. a 2. stupně ZŠ, gymnázií,  speciálních škol a vychovatele

Délka: 8 vyučovacích hodin (lze rozdělit na 4 a 4)

Workshop probíhá buď celý v Geoparku Říčany, nebo při rozdělení na 4 a 4 hodiny jednu část realizujeme ve vaší škole. Ukážeme, jak učit o neživé přírodě zábavně. Představíme prostředí geoparku a jeho využití ve výuce, vyzkoušíte si metody vhodné pro realizaci ve škole. Vybrané pomůcky bude možné si přímo na workshopu koupit.

Objednejte si workshop do školy:

Cena: 10 000 Kč + doprava, 10 až 20 účastníků

Kontakt: edita.jezkova@muzeum.ricany.cz

Pro jednotlivce:

Workshop můžete absolvovat také během jarní nebo letní školy.

Říkají o kurzu:

„Říkal jsem si, výprava do geoparku, budeme si ukazovat kamení… :/ A jsem mile překvapen!! Kdybych měl možnost, zakomponoval bych do své školní praxe všechno, líbí se mi, že bylo nápadů extrémně moc, že mám z čeho vybírat a můžu je střídat, dá se na ně napojit i něco dalšího, že to není jen efektní ukázka, ale něco, co se dá znalostně nebo dovednostně rozvést.“

„Nikdy by mě nenapadlo jít s dětma do lomu s kladívkama, myslela jsem, že by je to nebavilo. Ale teď, když jsem si to tady zkusila, tak rozhodně ano!“

„Jako nejlepší hodnotíme počet představených metod – veliké množství je super, často byly využity zdánlivě jednoduché věci, posunuté na úplně jiný didaktický level, pohodová atmosféra a bylo to fajn!“

„Překvapilo nás, jak snadné a dostupné mohou být materiály, se kterými se dají dělat tak úžasné věci jako sopky, vrásy, nebo krystalizace v přímém přenosu!“

„Wow, díky za motivující nadšení a podporu učitelů.“

„Líbila se mi „zážitkovost“ kurzu, že jsme si toho hodně prakticky vyzkoušeli.“

„Zaujalo mě propojení geologie s každodenními předměty a situacemi.“

Zpětná vazba účastníků workshopu.