
Datum a čas
- 15:30
Říčanský les je plný překvapení. Můžeme je odhalit při pohledu pod zem nebo do větví, díky znalosti místní historie nebo při pozorném zkoumání. Podíváme se na místa, kam chodili kluci a holky před 50 a více lety na svoje dětské výpravy na raky nebo na houby a klestí. Prozkoumáme lesní potoky, kde se dříve rýžovalo zlato, i zákoutí, kde se nechávala vybuchnout munice nalezená po 2. světové válce.
Do minulosti se ponoříme díky starým mapám a historickým fotografiím, snímkům z letadla i digitálního modelu terénu. Přírodu budeme pozorovat dalekohledem i mikroskopem. Možná zahlédneme i vzácného ptáka ořešníka nebo sluku lesní.
Vycházka začíná za Olivovnou. Sraz v ulici Malá Olivova, pokračovat budeme až na Říčanskou hájovnu, kde si můžete prohlédnout novou muzejní publikaci Říčanský uličník.
Vstupné: 50,- Kč
Foto: ořešník kropenatý – Roman Kus

