Registrations have closed

- 19:00

Kategorie akce

Počet zobrazení: 174

Dvacet dva tisíc inventárních čísel. Přes třicet tisíc historických předmětů. Tisíce a tisíce let říčanské historie. Archeologické nálezy, vzácné rukopisy a tisky, mince a bankovky, stohy alb a fotografií, pozůstatky všedního života dávných obyvatel nebo jedinečná sbírka historických zbraní. To je jen maličký výňatek z výčtu pokladu, o který se stará Muzeum Říčany.

Pro členy Klubu přátel muzea Říčany a širokou veřejnost organizujeme 5. října výjimečnou exkurzi do muzejního depozitáře v Jažlovicích. Budete mít jedinečnou možnost seznámit se na vlastní oči s naší sbírkou, prohlédnout si věci, které už desítky let oko smrtelníka nemohlo spatřit, dozvíte se o základech sbírkotvorné činnosti nebo práce historika a nahlédnete do zákulisí objektu, který je jinak ostře střežený, pevně zabezpečený a veřejnosti nepřístupný.

Depozitářem vás provede muzejní historik Mgr. Radek Holodňák. Sraz účastníků exkurze je v 17 hodin před depozitářem – Zděbradská 26, Říčany Jažlovice (budovou někdejší školy nedaleko kostela). Na místo jede autobusová linka č. 428 a městská linka č. 3. Doporučujeme autobus č. 3 s příjezdem do Jažlovic v 16:58. Odjezd je možný například autobusem č. 3 v 19:07 z Jažlovic.

Pro členy Klubu přátel muzea Říčany je přednáška zdarma. A že ještě nejste členy muzejního klubu? Tak nemeškejte! Zařiďte si členství ještě dnes!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je MK.jpg.
Akci finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR.