ÚvodAkce a UdálostiVybruste si Vánoční dárek

Vybruste si Vánoční dárek

Lámete si hlavu s vánočními dárky a letos už opravdu, ale opravdu nevíte? Tak si přijďte do geoparku vlastními silami vybrousit a vyleštit drahokam!

Dozvíte se, jak acháty či chalcedony vznikají, osvojíte si techniku jejich broušení a leštění a dostanete tipy na výlety do terénu, kam se můžete posléze vydat na sběr vlastních drahokamů.

Akce je pořádána v rámci Klubu přátel muzea a je tedy vhodná pro dospělé zájemce, tentokrát také z řad široké veřejnosti.

Akcí Vás provedou geoložka Jana Švandová a historik a zakladatel Klubu přátel muzea Radek Holodňák. Sraz v 18:00 na Masarykově náměstí č.p. 71 – před vchodem do Geoparku Říčany.

Na akci je nutná rezervace, kterou provedete zakoupením vstupenky na našem e-shopu. Pro členy Klubu přátel muzea je akce zdarma, včetně drahokamů k vybroušení a dalšího materiálu. A že ještě nejste členy muzejního klubu? Tak nemeškejte! Zařiďte si členství ještě dnes!