ÚvodAkce a UdálostiVánoční stromky lokálně, ekologicky a ekonomicky

Vánoční stromky lokálně, ekologicky a ekonomicky

Pokud si před Vánoci kupujete vánoční stromeček, pochází ze stromkové plantáže. Některé stromky se pěstují u nás, ale velké množství se dováží mezi jednotlivými státy (třeba z Dánska).

Zkuste to letos jinak, lokálně. Jde to. Stromky, které si můžete objednat přes e-shop Muzea Říčany jsou úplně lokální, vyrostly v říčanském lese.

Lesáci je pro nás pokácí na konci listopadu a přijít si pro ně budete moci 17.12. na Dvorek Muzea Říčany.

Stromky, které se v lese buď samy vysemenily, nebo byly vysázeny, rostou nahuštěně a pravidelnými prořezávkami se vytvoří místo pro růst ostatních stromků. Obvykle pak končí v drtičkách na dřevo, nebo na kompostu.
Stromečky z říčanského lesa sice nemají tak dokonale rovné větve, ale mají osobitý tvar a jedinečné kouzlo. Také váš domov provoní autentickou lesní vůní a dokreslí tak vánoční atmosféru.

Cena stromků:

• 150,- smrk