ÚvodAkce a UdálostiVystřelit si z historie – přednáška

Vystřelit si z historie – přednáška

Sbírka Muzea Říčany obsahuje přes 150 zbraní, tedy předmětů, jejichž jediným účelem je někoho připravit o život. Další desítky předmětů, především z prehistorických dob, pak splňují charakteristiky zbraně, ačkoliv jejich primárním určením byl spíše pracovní nástroj. Pojďte se s naším historikem Radkem Holodňákem vydat napříč historií člověka a smrtonosných nástrojů, které v historii vyráběl.

Budeme sledovat, jak se zbraně vyvíjely od pěstního klínu přes meče a muškety až po pancéřové pěsti. Na přednášce se seznámíte s tím, jak se zbraně proměňovaly, vyvíjely, zdokonalovaly, a jak se člověk v průběhu dějin stával čím dál tím dokonalejším zabijákem. Ukážeme vám nejvýznačnější předměty z naší sbírky zbraní, a kdo ví, možná si i trochu vystřelíme z historie!

Těšíme se na vás ve čtvrtek 7. 12. v 18 hodin v hlavní budově muzea v Rýdlově ulici. Sledovat nás můžete také online na našich sociálních sítích.

Vstupné 90,-/60,- Kč na místě;
dobrovolné vstupné v doporučené výši 90,- při online sledování.

Pro členy Klubu přátel muzea Říčany je přednáška zdarma. A že ještě nejste členy muzejního klubu? Tak nemeškejte! Zařiďte si členství ještě dnes!