ÚvodAkce pro veřejnostPříměstské tábory

Jednodenní tábory v muzeu v létě 2024

Nevíte, jak zabavit děti během prázdnin? Potřebujete zajistit program na jeden den nebo na celý týden? S našimi zkušenými lektorkami si  mohou děti užít zábavu   v malé skupině se svými vrstevníky   a přitom se i něco naučit. Program probíhá  v muzeu,  Geoparku Říčany, na muzejním Dvorku a v terénu v okolí Říčan.

Od  8. 7. do 30. 8. ve všední dny od 8:00 do 16:30

• PONDĚLÍ    Den s řemesly
  • ÚTERÝ        Den se zvířaty
  • STŘEDA     Den v divočině
  • ČTVRTEK  Den ve středověku
  • PÁTEK        Den v geoparku

Pro koho:  od 7 do 12 let

Cena:          700 Kč za den   (program + oběd)

Táborů se účastní maximálně 15 dětí.

Přihlašování je možné pouze přes elektronický formulář – po jeho vyplnění vám mailem potvrdíme rezervaci termínů a zašleme informace včetně platebních instrukcí.

Příměstské tábory na Říčanské hájovně

Přihlašování je možné pouze vyplněním  formuláře.

Táborů se účastní maximálně 25 dětí, věnují se jim dvě zkušené lektorky.

Program probíhá převážně venku, vždy je v něm prostor pro pohyb, hry, přírodu a  tvoření. Přírodovědné tábory se více orientují na zkoumání přírody, v řemeslných je větší prostor věnovaný tvoření.  Tábory jsou určené pro děti školního věku i teenagery, pro předškoláky doporučujeme příměstské tábory Lesního klubu Pramínek

Pohoda na hájovně – tábor pro tvořivé teenagery

Kdy:  19. –  23. srpna 2024, každý den od 8:30 do 16:30 h
Pro koho: od 11 do 16 let
Cena: 3 500 Kč (v ceně stravování – denně 2 svačiny, oběd, pitný režim, program, lektoři)

Týden prázdnin na pohodu? Užijte si ho s námi na Říčanské hájovně uprostřed lesa, kde je i v největších vedrech příjemně. Nemáme pevně daný program, každý si pracuje na projektech, které ho zajímají. Baví vás pracovat se dřevem, péct, šít, plstit, vyrábět šperky z korálků nebo prostě zkoušet nové věci? Na tomto táboře na to bude mít dost inspirace, času, materiálu, společnost vrstevníků se stejnými zájmy a naši podporu. Můžete se těšit na nové projekty i v případě, že jste s námi již tábor(y) zažili.

Lektorky: Petra Skřivánková a Klára Pilíková

Léto s indiány – přírodovědný   OBSAZEN, EVIDUJEME NÁHRADNÍKY

Kdy:  8. –  12. července 2024, každý den od 8:30 do 16:30 h
Pro koho: od 7 do 14 let   (od ukončené 1. třídy)

Víte, co se skrývá v říčanských lesích kolem hájovny? Víte, že strom mluví? Víte něco o indiánské duši? Pojďte se přidat do našeho kmene a odhalovat různá tajemství přírody. Zanoříme se do divošského světa plného dobrodružství, her a tvoření. Splyneme s přírodou, projdeme různými zkouškami odvahy, otestujeme svoji sílu a zbystříme všechny svoje smysly.

Lektorky: Jana Kreidlová a Lenka Kubcová

Můj dům, můj hrad – řemeslný OBSAZEN, EVIDUJEME NÁHRADNÍKY

Kdy:  5. – 9. srpna 2024, každý den od 8:30 do 16:30 h
Pro koho: od 7 do 14 let (od ukončené 1. třídy)

Na táboře budeme stavět, budovat, konstruovat, navrhovat a tvořit. Staneme se domácími kutily, budeme pracovat s nástroji, vařit a učit se být soběstační. Zkusíme si navrhnout dům a představit si, jak bychom chtěli bydlet.

Lektorky: Carolina Sidon a Jana Véghová

Svět zvířat – přírodovědně řemeslný  OBSAZEN, EVIDUJEME NÁHRADNÍKY

Kdy:  12. –  16. srpna 2024, každý den od 8:30 do 16:30 h
Pro koho:  od 7 do 14 let   (od ukončené 1. třídy)
Cena:  3 500 Kč (v ceně stravování – denně 2 svačiny, oběd, pitný režim, program, lektoři)

Máte rádi zvířata? Kdo by neměl! Prozkoumáme nejen zvířata žijící v přírodě v okolí hájovny, ale i ta dávno vyhynulá– u nás v Geoparku Říčany. Můžete se těšit na živá zvířata, na tvoření, vyrábění, společné vaření a pečení.

Lektorky:  Michaela Češková a Romana Štičková