Registrations have closed

- 16-08-2020 - 18:00

Říčanská hájovna

Počet zobrazení: 489

Unikátní tvořivé hřiště (tzv. adventure playground), které nikde v ČR nenajdete!

Děti mají k dispozici opravdové nástroje a velké množství materiálu (např. palety, pneumatiky, prkna, trubky, plachty,…) a mohou ho svobodně přetvářet ve své vlastní výrobky. Dětem do jejich hry nikdo nemluví. Co nám na hřišti vznikne – pirátská loď, měsíční vozítko nebo něco úplně jiného?

Hřiště bude rozdělené na dvě části – pro školáky a mladší děti. Na hřišti platí bezpečnostní pravidla, která musí respektovat všichni účastníci. Rodiče zodpovídají za bezpečnost svých dětí.

Koncept hřiště vychází z úspěšné výstavy „Tvoř a hraj si!“ a metody tvořivé hry, kterou v Muzeu Říčany vyvíjíme již několik let.

Projekt podpořil Středočeský kraj.

Celodenní vstupné 150 Kč (dospělý+1 dítě), každé další dítě 50 Kč

K Říčanské hájovně je možný přístup pouze pěšky nebo na kole, vede sem lesní cesta. Přijeďte vlakem do Světic nebo zaparkujte např. u vlakové zastávky Světice.

Reportáž ČT o akci (čas 32:30)

Reportáž novinky.cz