27
Čvc

Datum a čas

27-07-2023 18:00
- 20:00
 
 
 
Počet zobrazení: 29

Člověk si hraje už od počátku věků. Ale proč? Tuto otázku se pokusí zodpovědět Mgr. Radek Holodňák, antropolog a historik Muzea Říčany v prázdninové přednášce historického oddělení Muzea Říčany.

Přednáška doprovodí letní „Špek měsíce“, tedy kolekci předmětů vybraných z toho nejzajímavějšího, co nabízí sbírkový fond muzea. Hra bude představena jako fenomén provázející člověka jeho historií od samotného počátku lidské společnosti, jehož prostřednictvím se člověk začleňuje do společnosti, upevňuje jí své dovednosti, potvrzuje společenské postavení, ale také utíká od všedních starostí. Hry, hračky a hraní si je totiž společné všem kulturám a civilizacím. Jaké jsou evoluční důvody toho, že si hrajeme? Jaké výhody pro nás hraní si nabízí? K čemu kromě zábavy hra slouží? Jak se člověk stává člověkem tím, že si hraje a proč je vůbec hra tématem, kterým se intenzivně zabývá nejen současná antropologie, ale také ekonomie nebo informatika?

Přednáška se uskuteční v budově Muzea Říčany v Rýdlově ulici. Sledovat ji ale můžete i online na muzejním Facebooku či YouTube. Těšíme se na vás!

Vstupné: 90/60 (dospělí/důchodci či studenti). Místa je možné si zarezervovat také předem – zakoupením vstupenek na našem e-shopu.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je MK.jpg.

Akci finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR.

 
 

Zařazeno