ÚvodPro školyTvořivá hraAktualityPoprvé pro jednotlivce otevřen workshop Tvořivá hra v zahradě

Metodika tvořivých činností
v mateřské škole

Nadšení dětí při tvoření je pro mě hnacím motorem.

Poprvé pro jednotlivce otevřen workshop Tvořivá hra v zahradě

25. 4. proběhne v Muzeu Říčany workshop Tvořivá hra v zahradě pod vedením Alžběty Mackové

Seznámíme vás s metodou tvořivé hry a jejím využíváním v zahradě. Inspirujte se příklady dobré praxe a navrhněte si s naší podporou konkrétní drobné proměny vlastní zahrady, se kterými nemusíte čekat na  zahradní architekty, ale zvládnete je za pomoci dětí a s velmi nízkými finančními náklady. Vytvořte si takovou zahradu, kde bude dobře zvířatům i rostlinám, která bude u dětí podporovat zvídavost a poskytovat podněty ke hře a příležitosti k tvoření.

Čekají vás video ochutnávky Rok v tvořivé zahradě na tvořivé venkovní aktivity v různých ročních obdobích z praxe mateřských škol i metodické tipy, jak propojit pobyt dětí venku s  environmentální výchovou.
Ukážeme si také, jak lze ve venkovním prostředí při tvoření bezpečně pracovat s opravdovými nástroji.

Během workshopu budeme pracovat s publikací Tvořivá hra v zahradě, kterou si budete moci jako účastníci workshopu zakoupit se slevou 100,- Kč. Čekají vás i další praktické pomůcky ke tvoření.

Na workshop se můžete přihlásit zde.